Σύγκρουση σημειώθηκε σήμερα το πρωί στην περιοχή των Αγίων Θεοδώρων Κορινθίας, στο ύψος του 2ου Νηπιαγωγείου κοντά στο Γυμνάσιο Λύκειο.
Ρεπορτάζ: Κέλλυ Σαουάχ-Μαραγκουδάκη
Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες κατά τις πρωινές ώρες γυναίκα οδηγός φέρεται να συγκρούστηκε με μαθήτρια, η οποία κινούταν με το ποδήλατο και κατευθυνόταν προς το σχολείο της.
![troxaio](/sites/default/files/styles/default/public/2021-10/245628501_282899936859111_2637316886204407472_n%20%281%29.jpg?itok=FpucZ5se)
![Τροχαίο](/sites/default/files/styles/default/public/2021-10/245509542_1502083000190430_2085488933064637879_n.jpg?itok=AC5UWuf0)
Το ατύχημα έγινε κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες, τις οποίες μελετά το Α.Τ. Αγίων Θεοδώρων.
Να σημειωθεί πως στο συγκεκριμένο σημείο καθημερινά κατά τις ώρες 08:00 - 08:30 δημιουργείται κυκλοφοριακή συμφόρηση από οδηγούς Ι.Χ., λεωφορείων, πεζών, ποδηλατών λόγω της μετακίνησης των μαθητών στα σχολεία.
Κρίνεται επιτακτική η παρουσία σχολικού τροχονόμου κατά τις ώρες άφιξης - αποχώρησης των μαθητών από τις σχολικές μονάδες, καθώς και συντηρητικά έργα οδοποιίας, αφού ο συγκεκριμένος δρόμος από τον οποίο διέρχονται σε καθημερινή βάση ανήλικοι μαθητές και οι συνοδοί τους παρουσιάζει τεράστιες ελλείψεις και κακοτεχνίες όπως λακούβες, έλλειψη προστατευτικών μπαρών και απουσία διαγράμμισης.